Gönderen Konu: 35 Günlük Yavrular. Yardım.  (Okunma sayısı 823 defa)

erdayhn

• *
    • Profili Görüntüle
35 Günlük Yavrular. Yardım.
« : Kasım 11, 2016, 12:09:42 ös »
Arkadaşlar öncelikle merhaba,

Elimde bir erkek bir de dişi olmak üzere 35 günlük 2 kardeş var (dişi bana ait, fakat yerim müsait olduğundan dolayı 3 aylık olana kadar erkeğin bakımını da üstlendim). Anne 13 yavru doğurduğu için (18 yavru doğurdu malesef 5 tanesi yaşama devam edemedi.) malesef süt vermek istemiyor artık, ve yavrular tam yetişemiyor geri kalıyor düşüncesiyle yavruları teslim aldık.

Şuan yavrularda herhangi bir sağlık problemi gözükmüyor. Veteriner ile görüşmemize istinaden 45 günlük olduklarında dış parazit aşısı yapmaya götüreceğim. Beslenme konusunda bazı soru işaretlerim var. 32 günlükken aldığımda süt tozu ile besledim 2 gün boyunca, fakat veteriner tavsiyesiyle keçi sütü (%50 suyla seyreltilmiş), tuzsuz lor peyniri ve tavuk göğsü ile besliyorum. Köpekler iştahlı, özellikle erkek olan yaklaşık 500 gr daha kilolu dişiye göre. Dişinin kilosu 1.800 gr civarı. Ben mamalarını bol miktarda yapıp önlerine koyuyorum, ben en azından şu dönemde acıktıkları anda yesinler, bolca kilo alsınlar düşüncesindeyim. Fakat bu konuda doğru mu yapıyorum, yoksa belirli saatlerde mi vermeliyim, yaptığım karışımla beraber katı mama vermeye başlamalı mıyım, öncelikle bu konu hakkında bilgi sahibi kişilerin öneri ve görüşlerini merak ediyorum.

Ayrıca 35 günlük yavrulara göre söylediğim kilolar normal seviyede mi yoksa düşük mü kalmış merak ediyorum. Ve son olarak eğitimi beslenmesi sağlık konusunda varsa öneri ve tavsiyelerinizi gerçekten merak ediyorum.

Yavruların resimleri:

Johnxsr

• *
    • Profili Görüntüle
Ynt: 35 Günlük Yavrular. Yardım.
« Yanıtla #1 : Mayıs 23, 2019, 03:35:19 öö »
Примерно в это же время я посетил веб-производительность быстрее, чем когда-либо.

kopek pansiyonu kopek egitimi kopek egitmeni kopek egitimi kopek oteli